Učenci OŠ Grad in OŠ Šalovci soustvarjali Mednarodno umetniško kolonijo Goričko 2026
19. 6. 2026
V okviru 1. Mednarodne umetniške kolonije Goričko 2026, ki letos poteka v Markovcih na Goričkem, so kolonijo obiskali tudi učenci OŠ Grad in OŠ Šalovci. Najprej so spoznali umetnike, ki ustvarjajo v okviru kolonije, ter izvedeli več o njihovem delu, ustvarjalnih tehnikah in umetniškem procesu.

Umetniki, mladi in mladi po srcu
Vodja kolonije je učencem podrobneje predstavil namen in potek umetniške kolonije ter pojasnil, kaj takšno srečanje umetnikov pomeni za lokalno okolje in kulturno ustvarjanje. Posamezni umetniki so nato predstavili zanimivosti iz svojega ustvarjalnega procesa in umetniškega ustvarjanja na sploh. Posebno zanimiva je bila predstavitev nizozemskega umetnika (ki živi in ustvarja na Goričkem) Brama D’Honta, ki je učencem približal tehniko akvarela. V živo so lahko spremljali nastajanje akvarelne slike in izvedeli, kaj je značilno za to slikarsko tehniko.

Bram D’Hont in kako nastane akvarel
Po predstavitvah so se učenci tudi sami preizkusili v ustvarjanju. Z veliko mero ustvarjalnosti in navdušenja so nastajala zanimiva likovna dela, ki so zdaj vključena v skupno razstavo umetnikov in mladih ustvarjalcev, nastalo v okviru 1. Mednarodne umetniške kolonije Goričko 2026.
Ustvarjalni dan je potekal na idiličnem posestvu dr. Etelke Korpič v Markovcih, ki je s svojo gostoljubnostjo in neverjetno energijo poskrbela za prijetno počutje vseh udeležencev. Po ustvarjalnem delu so učenci pomalicali in se polni novih vtisov vrnili v šoli.

Učilnica na prostem na posestvu Etelke Korpič
Srečanje je mladim ponudilo dragoceno priložnost za neposreden stik z umetniki, spoznavanje različnih likovnih tehnik ter vpogled v svet umetniškega ustvarjanja.








