Pot cvetočih travnikov v Budincih

Na skrajnem severu Slovenije, med najlepšimi travniki v Krajinskem parku Goričko je označena tematska pot.

Pot metuljev v Motvarjevcih

Pot metuljev v Motvarjevcih vodi čez območje najbolje ohranjenih mokrotnih travnikov v Krajinskem parku Goričko.

Pot čuka in puščavnika v Nuskovi

Pot čuka in puščavnika v Nuskovi se začne na parkirišču, tik ob slatinskem vrelcu

Zvezdna učna pot Markovci

Poglejte med zvezde na Zvezdni učni poti v Markovcih.

Pot po močvari Lončarovci

Počivališče in dvignjena lesena pot v Lončarovcih ponujata možnost kratkega oddiha med odkrivanjem najbolj skritih kotičkov Goričkega.

Olivinova pot

Pot povezuje gornji del vasi z gradom s spodnjim vaškim jedrom Pörgo in opuščenim kamnolomom vulkanskih kamnin z najdiščem olivinovih nodul.

Turistična gozdna učna pot Fuks graba

Po gozdni učni poti v Korovski gori obiskovalce vodi lisička in razkrije skrivnosti gozda.

Geografska učna pot Selo

Pot ponuja 16 tematskih točk z informacijskimi tablami. Na tablah je prikazana kulturna krajina Goričkega s predstavitvijo prepleta naravnogeografskih človeških dejavnikov.

Gozdna učna pot Tromejnik

Gozdna učna pot obiskovalcem predstavi gozd in njegove prebivalce ter jih pripelje do stičišča treh držav.

Pot svetega Martina (Via Sancti Martini)

Pot svetega Martina Tourskega je ena od 29 kulturnih poti Sveta Evrope. Celotna dolžina poti je 2500 km in povezuje kraje, ki so zaznamovali življenje svetnika svetega Martina.

Pomurska planinska pot

Pomurska planinska pot je namenjena spoznavanju pomurskih ravnic in gričevij ter pohodnika vodi skozi pomurski prostor vse do Slovenskih goric, ki vse od leta 1967 navdušuje številne pohodnike.

Evropska pešpot E7

Slovenski del E7 se imenuje tudi Naprudnikova pot od Soče do Mure. Celotna pot po Sloveniji zahteva 30 dni hoje. Čez Goričko poteka na relaciji Moravske Toplice - Gornji Petrovci - Hodoš.

Pot sv. Jakoba: prekmurska in štajerska veja

Pot sv. Jakoba: pomurska in štajerska veja je del Jakobove poti Slovenija. Območje Krajinskega parka Goričko pot prečka na skrajnem jugo-vzhodu. Na poti si oglejte cerkev sv. Martina na Kobilju in cerkev sv. Jakoba v Dobrovniku. Natančen opis poti najdete na spletni povezavi tukaj. Video predstavitev poti najdete tukaj. Popotniki se lahko iz Kobilja podajo na pot do gradu Grad na Goričkem.